Ivan Pokorný

MOJE NABÍDKA

Kromě klasických masáží Vám mohu nabídnout mnoho dalších metod a technik, které se vzájemně doplňují a podporují tak celkovou péči nejen o tělo. Také psychické a mentální zdraví je důležité, vše je propojeno v jednotný holistický celek. Terapeutické účinky lidského doteku jsou známé již od pradávna a v dnešní náročné době je více než důležité udržovat svoje tělo i mysl ve zdravé harmonii.

Objednávky 733 516 930

Moje nabídka

Klasická masáž

Masáž je terapie, kterou se mohou aplikováním tlaku na svaly a tkáně léčit zranění, zmírňovat bolesti a stres, zlepšovat krevní oběh a uvolňovat napětí. Masáž je nejstarší formou terapie. Tato masáž se v západních kulturách považuje za základní formu masáže. Využívá různé typy tření a hnětení; využívá se hlavně na ošetření bolestí zad, namožených svalů, nespavosti a problémů spojených se stresem. Klient při masáži leží na stole nebo sedí na židli a jeho tělo je přikryto ručníkem, což mimo jiné pomáhá zvyšovat tělesnou teplotu. Masáž může být zaměřena buď na konkrétní část těla nebo na tělo jako celek.

Bowenova masáž

Bowenova tlaková masáž, známá jako „Bowenova technika“, je velmi šetrná technika, která pomáhá udržovat celé tělo v přirozené rovnováze. Tím pomáhá nastartovat přirozený proces sebeuzdravování lidského organismu. Jde o dynamický systém masáže svalů a pojivové tkáně. Jemný tlak a šetrná manipulace pomáhají stimulovat krevní a lymfatickou cirkulaci, dochází k mírnému dráždění nervových zakončení a ke stimulaci energetických drah.

Lymfatická ruční masáž

Lymfatická masáž, často také nazývaná lymfatická drenáž nebo manuální lymfodrenáž, je masáž založená na rytmickém hnětení svalů. Její pomocí se má zajistit správné proudění lymfy (mízy) v těle.[1] Oproti klasické masáži jsou zde hmaty prováděny menším tlakem a mají i menší frekvenci. Tato masáž má díky zlepšení proudění mízy přispět k odvádění nečistot z krve. Pomocí této jemné techniky lze zbavit tělo otoků a vyřešit tak zdravotní problémy, kterým by klasická sportovně-rekondiční masáž spíše uškodila

Baňkování

Baňkování patří k tradiční čínské terapii. Pomocí této tzv. vakuoterapie lze zmírnit či odstranit bolesti zad a kloubů, celulitidu, menstruační obtíže, migrénu, zažívací problémy, vysoký tlak, otoky, křeče ve svalech a další. Baňkování má i redukční účinky. Baňka působí fyzikálně, reflexně, ale i metabolicky tím, že ovlivňuje pochody látkové výměny. Také stimuluje činnost imunitního systému. Účinek lze zesílit jejím přiložením na speciální akupresurní body. Aby došlo k nastartování ozdravného procesu, doporučuje se baňkování jednou týdně třikrát po sobě. Stačí hodina, spojená s klasickou, sportovní či jinou masáží.

Akupresura

Akupresura, tedy tlaková masáž, je starověké léčebné umění , které vyvinuli Staří Číňané před více než 3000 lety. Podobá se akupunktuře, ale místo jehel se v praxi používá tlaku prstů, nejčastěji palce, na specifické tlakové body, které se nachází poblíž meridiánů. Jedná se o cesty, které prostupují celé tělo – cesty životní energie zvané čchi nebo Chi. Podobně jako u akupunktury je u této terapie cílem dosažení rovnováhy mezin Jin a Jang, což jsou dvě protichůdné, ale vzájemně se doplňující přírodní síly. Nerovnováha těchto sil vede k oslabení organismu až k onemocnění.

Moxování – nahřívání akubodů pro dosažení harmonie

Moxování je působení tepla a kouře z léčivých bylin na akupunkturní body pomocí tzv. „doutníků“ nebo „cigaret“. Nejčastěji slouží k tomuto účelu sušený pelyněk, zázvor a tradiční čínské léčivé byliny.. Podle zastánců této terapie funguje moxování na podobném principu jako akupunktura.

Reflexní masáž plosky nohou

Reflexní masáž plosky nohy uvolňuje ztuhlé svaly, odstraňuje blokády, stimuluje jednotlivé orgány v těle, zlepšuje krevní oběh, odstraňuje napětí a zbavuje nás únavy či problémů se spánkem. Účinky této metody nejsou většinou znát ihned, uzdravení je však trvalé a bez vedlejších účinků. Reflexní terapií lze výrazně ovlivnit činnost imunitního systému, lymfatického systému, látkové výměny, zmírnit či odstranit bolesti zad a krční páteře, je možno ji použít u řady běžných i chronických nemocí, zažívacích problémů, migrény, ale i při stresu.

Reiki

Reiki je léčitelská metoda vycházející z východních filozofií.  Reiki předpokládá existenci vitální energie v příslušných energetických center čaker a drah (meridiánů), kterými může tato energie proudit. Pokud jsou čakry vyrovnané a v meridiánech proudí energie bez překážek, člověk je zdravý a vitální. Reiki předpokládá také existenci aury jako duchovního pole lidského těla, které s tímto energetickým prouděním souvisí.

Kraniosakrální osteopatie

Koncept kraniosakrální biodynamiky je založen na práci s přirozenými životními silami, které údajně uspořádávají a udržují formu a funkci organismu. Tento přístup má pomáhat systému, aniž by do něho zasahoval. Jeho cílem není v první řadě opravit strukturu, ale podporovat ty síly, které jsou základem správné funkce všech systémů člověka. Kraniosakrální terapie je velmi jemná technika přikládání rukou, která pomáhá odhalovat a napravovat nevyváženosti kraniosakrálního systému, které mohou být příčinou smyslových, motorických či neurologických dysfunkcí. Kraniosakrální systém je složen z membrán a cerebrospinální tekutiny, která obklopuje a chrání mozek a míchu. Tento systém se táhne od lebečních kostí, tváře a úst – jež vytvářejí kranium – až k oblasti sakrum, nebo k oblasti kostrče.

Akupresura – Tradiční čínská medicína v praxi